Training
Grip op Leerlingenvervoer
Met het draaiboek als leidraad
Training Grip op leerlingenvervoer
13.03.2025
Actualiteitenseminar leerlingenvervoer 2025
Op donderdag 13 maart 2025 nodigen wij je van harte uit voor een boeiende dag vol kennisuitwisseling en inspiratie in De Verkadefabriek, ‘s-Hertogenbosch. Dompel jezelf onder in de wereld van het leerlingenvervoer en geniet van diverse sessies die je zullen verrassen en inspireren.
Hoogtepunten van het programma:
- Keynotesessie door Marlou van Rhijn met o.a. haar ervaringen met leerlingenvervoer, inclusie en sport
- Inspirerende sprekers
- Netwerklunch
- Interactieve workshops
De Verkadefabriek is goed bereikbaar met verschillende vervoersmiddelen. Bekijk hier de routebeschrijving en ontdek hoe je De Verkadefabriek het gemakkelijkst kunt bereiken.
Kom je van ver en wil je overnachten? Neem contact met ons op voor meer informatie over de overnachtingsmogelijkheden.
Kom je van ver en wil je overnachten? Neem contact met ons op voor meer informatie over de overnachtingsmogelijkheden.
Mis deze unieke 16e editie niet en meld je vandaag nog aan. We kijken ernaar uit om deze inspirerende dag met jou te beleven!
Op onze website vind je de presentaties van het Actualiteitenseminar 2024, handig om terug te lezen of te delen met collega’s.
Datum & Tijd
Donderdag 13 maart 2025
van 9.00u tot 15.30u
Locatie
De Verkadefabriek, ‘s-Hertogenbosch
Aanmelden
Tot 5 maart 2025
Kosten
€ 285 (exclusief btw en inclusief koffie, thee en een heerlijke netwerklunch)!
Wat is de uitdaging?
Verbind – Versimpel – Verbeter
Leerlingenvervoer is geen eenvoudige uitvoeringskwestie. Het raakt aan beleid, indicatie, uitvoering én communicatie en vraagt dus om samenwerking tussen afdelingen, helderheid in processen en zorgvuldig afgestemde keuzes.
In de praktijk is het een uitdaging om de samenhang goed te bewaken. Door de veelheid aan schakels in het proces belanden dossiers soms bij verschillende afdelingen, waardoor informatie versnipperd raakt. Ouders ontvangen niet altijd dezelfde boodschap en voor medewerkers is het niet altijd duidelijk welke beleidslijnen gevolgd moeten worden.
Met de kennis en feedback die je meeneemt uit deze training zorg je ervoor dat de juiste beslissingen op het juiste moment worden genomen in het belang van de gemeente én van het kind.
Wil je als gemeente (meer) grip op het proces, de samenwerking én de kosten? Dan is deze praktijkgerichte training voor jou.
Datum & Tijd
Vrijdag 21 nov 2025
Dinsdag 20 jan 2026
Donderdag 19 maart 2026
Vrijdag 22 mei 2026
Tijdsduur: 9.00u tot 15.00u
Locaties
Zwolle, Utrecht en
‘s-Hertogenbosch
Kosten
€ 395 (exclusief btw en inclusief koffie, thee en lunch).
Voor wie is deze training?
Deze training is bedoeld voor professionals die het proces rond leerlingenvervoer willen verbeteren, structureren of coördineren.
Je herkent in jouw organisatie dat procedures niet altijd helder zijn, verantwoordelijkheden versnipperd zijn of communicatie richting ouders niet eenduidig verloopt. Deze training helpt jou om daar verandering in te brengen.
De training Draaiboek Leerlingenvervoer helpt je om het proces te structureren, verantwoordelijkheden te verduidelijken en betere afspraken te maken. Je ontwikkelt een werkbaar en juridisch houdbaar draaiboek dat aansluit op jouw gemeentelijke praktijk.
Of je nu aan de beleidskant werkt, in de uitvoering zit, of verantwoordelijk bent voor de coördinatie van het proces: deze training biedt concrete handvatten om het leerlingenvervoer te organiseren als één samenhangend geheel.
De training is geschikt voor:
- consulenten leerlingenvervoer;
- kwaliteitsmedewerkers of procesregisseurs leerlingenvervoer;
- Beleidsmedewerkers onderwijs, jeugd of mobiliteit;
- medewerkers uitvoering of bezwaar die houvast zoeken in werkprocessen;
- iedereen die betrokken is bij het opzetten, aanscherpen of uitvoeren van beleid en processen binnen het leerlingenvervoer.
Of je nu aanvragen beoordeelt, beleid maakt of tussen afdelingen schakelt: deze training helpt je om het hele proces in samenhang te organiseren, overzichtelijk, juridisch houdbaar en duidelijk voor alle betrokkenen.
Wat komt er aan bod?
Grip op het hele proces
Hoe leg je het volledige leerlingenvervoerproces – van aanvraag tot evaluatie – gestructureerd vast?
- Gebruik van de jaarkalender om taken, deadlines en verantwoordelijkheden te borgen.
Voorkomen van losse eindjes en piekdrukte
- Afstemmen van werkzaamheden met partners zoals vervoerders, scholen en ouders.
- Slimme voorbereiding om piekbelasting rond schooljaarwisselingen te verminderen.
Ketenafstemming en samenwerking
- Inzicht in rollen en taken van consulenten, beleidsmedewerkers en ketenpartners.
- Heldere afspraken en communicatielijnen voor soepele overdracht en minder misverstanden.
Kwaliteit én kosten in balans
- Gebruik van het draaiboek voor structurele kwaliteitsverbetering.
- Monitoring van kosten en prestaties zonder concessies aan passend vervoer.
De trainer
Erika Damen
Erika is beleidsadviseur, projectleider samenredzaam in mobiliteit, trainer en voormalig consulent leerlingenvervoer bij Forseti. Ze combineert haar beleidsmatige en juridische kennis met een achtergrond als kindercoach, waardoor ze altijd oog houdt voor het kind achter de aanvraag. Als projectleider van Samenredzaam in Mobiliteit helpt ze kinderen en ouders stappen zetten naar meer zelfstandigheid.
In trainingen verbindt ze beleid en praktijk. Helder, toepasbaar en altijd met menselijk maatwerk.
Praktisch
Data en locaties
– Vrijdag 21 november 2025 – ‘s-Hertogenbosch
– Dinsdag 20 januari 2026 – Utrecht
– Donderdag 19 maart 2026 – Zwolle
– Vrijdag 22 mei 2026 – ‘s-Hertogenbosch
‘s-Hertogenbosch:
Kantoor Forseti
Stationsplein 18
5211 AP
‘s-Hertogenbosch
Utrecht:
BCN CS Utrecht
Catharijnesingel 48
3511 GC Utrecht
Zwolle:
BCN Zwolle
Lübeckplein 21
8017 JZ Zwolle
Wat deelnemers zeiden over onze training;



Bekijk ook
Workshop Samenredzaam naar school
Training ov voor wmo-consulenten
Training Grip op Leerlingenvervoer
Workshop kostenbewust indiceren
Webinar Leerlingenvervoer: Voorbereiden start schooljaar
Webinar Leerlingenvervoer: Aanbesteding en contractbeheer
Studiereis Wenen Oktober 2018
Studiereis Lille – Kortrijk Oktober 2024
Studiereis Denemarken juni 2022

Interesse?
Wil je meer weten over een specifieke event?
Jeroen vertelt je er graag meer over.

interesse?
Ben je benieuwd naar een specifieke training of workshop? Of geef je de voorkeur aan een sessie op eigen locatie? Geen probleem – wij verzorgen onze trainingen ook incompany, helemaal afgestemd op jouw organisatie.
Jeroen vertelt je er graag meer over.